Menu

Recenzje książek

Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu..

"Mroczniej" - E. L. James

hrabina96

                Erika Lena James jest brytyjską pisarką, znana głównie dzięki książce „Pięćdziesiąt twarzy Greya”, dzięki której zdobyła ogromną sławę. Dzięki jej powieściom zostały wyemitowane filmy na ich podstawie. Zainspirowała się sagą „Zmierzch”  Stephenie Meyer. Swoją przygodę z pisarstwem rozpoczęła publikując drobne teksty na stronach internetowych, pod pseudonimem Snowqueens Icedragon.  Za książkę „Pięćdziesiąt twarzy Greya” otrzymała nagrodę National Book Award w 2012 roku. Pierwsza część sagi została wyprzedana w milionach egzemplarzy i dzięki niej zdobyła rozpoznawalność i popularność, a w 2012 roku została umieszczona na liście 100 najbardziej wpływowych osób czasopisma „Time”.

                Książka, którą ostatnio przeczytałam to „Mroczniej” E. L. James. Książka opowiada o dalszych losach Christiana i Any, ale widzianymi oczami mężczyzny. Zaczynając od początku ich drogi rozeszły się przez odmienność Greya. Jednak on nie może o niej zapomnieć. O niej niczego innego także nie można powiedzieć. Ich myśli, czynności jakie wykonują, spojrzenia, wskazują na to że nie mogą o sobie zapomnieć. Tęsknią za sobą – nie mogą bez siebie żyć. Ona w nim na zabój zakochana, on zrobi dla niej wszystko.

                Grey stara się w każdy możliwy sposób ją odzyskać. Stara się, aby ponownie mu zaufała. Wie, że może mu się to nie udać, a mimo wszystko walczy. Panna Steel chciałaby, aby wszystko się ułożyła, jednak boi się bólu i cierpienia związanego z życiem z osobą, która ma pięćdziesiąt odcieni.

                W momencie kiedy wszystko zaczyna im się układać pojawia się Jack Hyde – szef Any, który stara się ją uwieść. Kiedy Ana opowiada o wydarzeniach w pracy, Christian nie może się z tym pogodzić i zaczyna sprawdzać cynicznego szefa. Okazuje się, że ma za sobą ciężką przeszłość.

                W ich życiu poza Hydem pojawia się jeszcze Elena, która stara się udowodnić Christianowi, że Ana nie jest dziewczyną dla niego, nie jest taka jak ona. A tylko Elena może dać mu to, czego pragnie, czego potrzebuje. Na każdym kroku stara się udowodnić to zarówno Christianowi, jak i Anie. Nie zwracając uwagi, że w ten sposób rani nie tylko Christiana, ale nawet swoją najlepszą przyjaciółkę – jego matkę.

                Kiedy zakochani zaczynają się dogadywać pojawia się Leila, była uległa Greya, która przewraca życie Christiana o 180 stopni. Jednak on staje na czele wyznaczonego przez nią zadania. Widzi, że ona potrzebuje pomocy. Wraz z doktorem Flynnem, pomagają jej, lecz właśnie w tym momencie jego wielka miłość przechodzi kryzys. Ona także zaczyna uważać, że nie jest odpowiednią osobą dla Greya.

                Uważam, że książka jest warta uwagi. Trzymała mnie w napięciu w każdym rozdziale, na każdej stronie. W odpowiednich momentach rozśmieszyła mnie do łez. Uważam, że tą pozycję powinna przeczytać przede wszystkim każda kobieta, ta młodsza oraz starsza. Ta lektura pokazuję, że prawdziwa miłość przezwycięży wszystko, czego każda z nas powinna doświadczyć.

mroczniej

© Recenzje książek
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci